آشنای با نمادهای فرهنگی پکن در کشور چین

جهت ورود کلیک فرمایید


گویش ماندارین که در گذشته در شهر پکن به عنوان گویش اصلی مورد استفاده قرار داشته، امروزه به زبان رسمی کشور چین تبدیل شده است. گویش پکنی بسیار شبیه به زبان استاندارد چینی است ولی تشخیص اینکه فردی به زبان استاندارد چینی صحبت می‌کند و یا این که گویش پکنی دارد کار زیاد سختی نیست.

شهر پکن که پایتخت 5 سلسله مهم تاریخ کشور چین بوده و هنوز نیز هست دارای مجموعه ارزشمندی از آثار باستانی، باغ‌ها، کاخ‌های سلطنتی ، معابد و مقبره‌های باستانی است که تمامی این موارد نمادی از یک شهر فرهنگی هستند. . شهر ممنوعه و کاخ‌های سلطنتی سلسله‌های مینگ و چینگ به خوبی معرف سبک معماری سنتی چینی هستند. معبد آسمان نیز به خاطر داشتن طراحی منطقی و ساختاری ظریف زبان‌زد خاص و عام است.

آرامگاه مینگ که مقبره 13 تن از امپراطوران مهم سلسله مینگ را در خود جای داده است، بزرگ‌ترین مقبره سلطنتی کشور چین است. فرهنگ پکن را نه تنها در ساختمان‌ها و کاخ‌ها که در گویش بومی، غذاها و سالن‌های اپرای آن نیز می‌توان به خوبی مشاهده نمود.

معابد، مساجد و کلیساهای پکن

کشور چین کشوری است که در آن، دین یک باور شخصی و آزاد است و هر کسی موظف است به پیروان ادیان دیگر احترام بگذارد. شهر پکن، به عنوان پایتخت کشور چین دارای عبادتگاه‌های بسیار زیادی از جمله معابد ادیان تائویسم، بودیسم، بودیسم تبتی، مساجد مخصوص مسلمانان و کلیساهای مسیحی و کاتالویک است.

 

در این میان، معبد مشهور Tanzhe، به یکی از پر طرفدارترین مقاصد گردشگری شهر پکن تبدیل شده است. همچنین معبد Baiyun که متعلق به پیروان دین تائویسم است نیز یکی از مقاصد محبوب زائران ونه گردشگران داخلی و خارجی محسوب می‌شود. در همین راستا معبد Yonghe Lama نیز مشهورترین و بزرگ‌ترین معبد پیروان بودیسم تبتی به شمار می‌رود. چندین مسجد، کلیسای مسیحی و کاتالویک نیز در شهر پکن یافت می‌شوند.

 

چین با نام رسمی جمهوری خلق چین، کشوری است که در شرق قاره آسیا واقع شده است. این کشور که پرجمعیت‌ترین کشور دنیا با بیش از ۱,۶ میلیارد نفر سکنه‌است، توسط حزب کمونیست چین در قالب نظام تک‌حزبی اداره می‌شود. این حزب بر ۲۲ استان، ۵ منطقهٔ خودمختار، ۴ شهر با مدیریت مستقیم (پکن، تیانجین، شانگهای و چونگ‌کینگ) و ۲ منطقهٔ اداری ویژهٔ بسیار خودمختارِ هنگ کنگ و ماکائو حکومت می‌کند. پایتخت کشور چین، پکن است. از نظر وسعت سومین یا چهارمین کشوردنیاست و از نظر وسعت خاکی دومین کشور بزرگ دنیا بدون احتساب آب های داخلی است.

 

چین دارای چشم اندازهای طبیعی متنوعی است که از استپ‌های جنگلی و بیابان‌هایی چون گبی و تکله‌مکان در ناحیهٔ خشک شمالی نزدیک به مغولستان و سیبری روسیه گرفته تا جنگل‌های گرمسیری در سرزمین‌های مرطوب جنوبی نزدیک به ویتنام، لائوس و برمه را در برمی گیرد. مناطق غربی چین ناهموار است و مرز طبیعی چین را با هند ، رشته کوه های هیمالیا و تیان شان ترسیم می کنند.

 

زبان رایج مردم چین ، چینی است و واحد پولی آن یوآن می باشد. شهرهای مهم چین عبارتند از : پکن ، شانگهای ، گوانجو و هنگ کتگ.

 

بهترین زمان برای سفر به چین :

چین همواره یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری بوده که در تمام ماه های سال گردشگران زیادی به آن سفر می کنند. اما سه هفته ی طلایی در چین وجود دارد که آئین ها و مناسبت های خاص آن هفته ها از جمله جاذبه های گردشگری چین محسوب می شود. این هفته ها عبارتند از : تعطیلات روز می ، تعطیلات روز ملی چین و تعطیلات جشنواره بهاره. دو هفته ی آخر اکتبر نیز که نمایشگاه تجارت جهانی در گوانجو برگزار می گردد یکی دیگر از زمان های پر طرفدار برای سفر به چین است و تعداد زیادی تجار و صاحبان کسب و کار در این بازه زمانی به گوانجو سفر می کنند.


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما
عکس آقای خامنه ای